A válás után néhány nappal a férfi felhívja a volt feleségét. Mélyebb hangon szól bele a telefonba:
– Jó napot kívánok! Kovács urat keresném.
A nő udvariasan válaszol:
– Sajnálom, de már nem lakik itt. Elváltunk.
A férfi megköszöni, leteszi.
Másnap ugyanabban az időben ismét csörög a telefon.
– Jó napot! Kovács urat keresném.
– Már tegnap is mondtam, hogy elváltunk. Nem lakik itt.
A férfi ismét elköszön.
Harmadnap újra telefonál.
A nő ezúttal azonnal felismeri a turpisságot.
– Na ide figyelj! Pontosan tudom, hogy te vagy az! Fogd már fel végre, hogy elváltunk! Vége! Nem lakunk együtt, nem vagyunk férj és feleség!
A vonal másik végén néhány másodperc csend.
Aztán a férfi mosolyogva megszólal:
– Tudom…
– Akkor meg miért hívogatsz?
– Mert olyan jó újra és újra hallani.
