Kína összesen 14 országgal határos, ám a helyieknek ennek ellenére mégis sikerült megőrizniük egy olyan egyedi kultúrát és a hozzá tartozó hagyományokat, amivel egyik másik országban sem találkozhatunk. Itt a WC-k a padlóba vannak építve, a gyerekeket sokszor pórázon viszik, és senki sem lepődik meg, ha egy tetoválóművész vagy manikűrös az utca közepén végzi a munkáját a járókelők közt.
Így vagy úgy, az az egy biztos, hogy Kína egy tipikusan olyan ország, ami bármikor képes meglepetéseket okozni egy felkészületlen utazónak – ezt pedig most 30 érdekes fotóval is bizonyítjuk.
A kínaiak többsége a padló WC-t részesíti előnyben.
A zuhanyból és a mosógépből kifolyó víz is közvetlenül a WC-be csurog. A lakásokban nincs fürdőkád csak zuhanyzó, ami közvetlenül a WC fölött található.
A kínaiak az ablakokra és ajtókra szerelt rácsokat nem a tolvajok ellen rakják ki, hanem hogy a gyerekek ki ne essenek az ablakon.
Az új lakásokat ablakok nélkül árulják. Amikor az új tulaj beköltözik, neki kell beszereltetnie az ablakokat.
Nem hiszed el, hogy a kínaiak sokan vannak? Akkor nézd meg ezt a fotót, ami egy művészeti főiskola felvételi vizsgáján készült.
A kínai természet elképesztő. Ez a Zhangjiajie Nemzeti Park, vagy másnéven: „Avatar-hegység”. Alig lehet róla elhinni, hogy ez tényleg a Föld bolygó.
A Kínai Nagy Fal nagy része egyáltalán nem úgy néz ki, mint az utazási magazinok fényképein.
Kínában a pandákat állami tulajdonnak tekintik, mivel ezek az aranyos állatok kizárólag Kínában élnek.
Ebben az országban még a napelem-farm is panda alakú.
A régi Kínát csak egy hajszál választja el az újtól.
A kínaiak bármire hajlandók, hogy felhívják a figyelmet a termékükre. Így néz ki például náluk egy szórólap osztás.
Kínában sok olyan építészeti különlegesség található, amiről a nyugati kultúrában sokan még csak nem is hallottak. Ez például itt a képen a Guangzhou Yuan – a világ legmagasabb kör alakú épülete.
Néhány metróállomás nagyon mélyen fekszik. Csungking például 2,5 percig tart, míg a mozgólépcsővel leérünk az állomás szintre.
Sok házban nincs központi fűtés. Télen a lakások 10-12 °C-osak. A helyiek sokszor hazaérve sem veszik le a kabátjukat és a pulóverüket.
Még az oktatási intézményekben sem mindig van fűtés a gyerekeknek.
A kínai emberek szeretik furcsa módon masszírozni magukat.
A kínaiak egészen új szintre emelték az instant tészták kultúráját.
Az éttermekben az ételeket mindig egy asztal közepén található forgó tálcára helyezik, ahonnan mindenki kedvére szedhet a neki tetsző ételből.
A kínai szórakozóhelyeken a fiúk és lányok zseblámpát tartanak a szájukban, hogy magukra vonják a figyelmet.
Az országban számos helyen találkozhatunk éjszakai piacokkal. Ezek napközben általában sima utcák, autókkal és gyalogosokkal, de amint leszáll az este, bazárrá alakulnak.
A tetoválásokat és manikűröket sokszor az utca kellős közepén készítik a művészek.
Sok koldus a Kínában nagyon népszerű WeChat nevű üzenetküldő alkalmazás fizetési rendszerén keresztül koldul.
A kínaiak számára teljesen természetes, hogy olykor elalszanak munka közben. Szerintük ez növeli a munka későbbi hatékonyságát.
Egyes helyiek félelmetes stílusban beszélnek. Úgy tűnhet, mintha épp elátkoznák a lelkünket, pedig valójában ők így kommunikálnak, és meg sem fordul a fejükben, hogy esetleg ez mások számára zavaró.
A nátrium-glutamátot szinte fűszerként használják. Egyetlen étel sem készül e nélkül. Az üzletekben közvetlenül a só és a cukor mellett található.
Nagyon népszerű náluk a “forró fazék” nevű étkezési forma. Ennek lényege, hogy az ételeket közvetlenül a körül ült asztal közepén készítik, és azonnal fogyasztják.
Nem lehet hely jegyet venni még a 2 napig tartó vasúti utazásokra sem. Az utasok gyakran a földön ülnek és fekszenek, vagy ott, ahol épp egy kis hely jut nekik.
Formálisan ugyan vannak közlekedési szabályok, de senki sem tartja be azokat. Iskolások, gyermekes anyukák és az idős nők is szemrebbenés nélkül átkelnek a 4-6 sávos úttesteken.
Az utcákon gyakran találkozhatunk pórázt tartó szülőkkel, aminek a végén nagy meglepetésre a saját gyermekük van. Ez valahol persze nem meglepő, az országban ugyanis 200 ezer gyermek tűnik el évente.